KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9602169
nr 960 2169
Berta Hansson
(1910-1994), Sverige
Etsning, Berta Hansson (1910-1994), dedikerad, signerad, motivet: 29x20
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 11 maj 2015
kl 19:48:53
500 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
Berta Hansson
Läs mer om Berta Hansson